Till sidans huvudinnehåll
  • Stort lager
  • Egen utveckling
  • Kunskap

ECU Master EDL-1 Datalogger + BT

ECU Master EDL-1 Datalogger + BT EDL-1 datalogger är en "måste-ha"-enhet för alla som använder EMU, EMU CLASSIC och EMU BLACK.


Artikelnr: ECUM10
  • Beskrivning

    ECU Master EDL-1 Datalogger + BT

    EDL-1 datalogger är en "måste-ha"-enhet för alla som använder EMU, EMU CLASSIC och EMU BLACK. Genom att använda seriell kommunikation kan denna enhet registrera över 200 datakanaler med en frekvens av 25Hz.

    Den populära SDHC-kortet med FAT32 filsystem gör det enkelt och snabbt att läsa data på en PC. Den genomsnittliga datahastigheten möjliggör inspelning av cirka 1 timmes körning per 1 GB och ett minneskort med 4GB medföljer.

    För tidsstämpling finns en inbyggd klocka med batteri som drivs av RTC.

    Dessutom är EDL-1 utrustad med en Bluetooth-modul för att kommunicera med en Android-platta.

    • Fungerar med EMU och EMU BLACK genom seriell kommunikation.
    • 4GB SDHC-minneskort med FAT32-filsystem.
    • Inbyggd Bluetooth-modul.
    • Specialanpassad anodiserad aluminiumhölje med två LED-lampor som visar enhetens status, överföring från minneskort och Bluetooth-anslutning.
       
      EDL-1 Manual
      Firmware 1.12
      Drawings – EDL-1
  • Fråga om produkt

    Du får snabbast svar genom informationen i våra guider. Vi uppdaterar dem ständigt för att du skall få snabbast och bästa support.

    Gå till Guiderna här

  • Recensioner

    Bli först med att recensera denna produkt!

    Din recension:

    För att skicka en recension måste du vara inloggad.

  • Om tillverkaren

    ----------------
    Guider & Info