Digital tändstiftstestare
Digital tändstiftstestare En avancerad digital tändstiftstestare framtagen för dig som arbetar med motorsport, trimning eller professionell fordonsdiagnostik.
-
Beskrivning
Digital tändstiftstestare
En avancerad digital tändstiftstestare framtagen för dig som arbetar med motorsport, trimning eller professionell fordonsdiagnostik. Med bred varvtalskontroll och tydlig LCD-display ger den snabb och tillförlitlig analys av tändstiftens prestanda,både vid låga och höga varvtal.
Tre testportar för jämförelse och belastningstest
Testaren är utrustad med tre separata hål:- Två portar för direkt jämförelse mellan nytt och begagnat tändstift
- En djupare port för test under belastning/tryck
- Detta ger en mer komplett bild av tändstiftets skick och prestanda.
Snabb och enkel användning:
Anslut ström, sätt i tändstiften och starta testet. En tydlig indikatorlampa visar att enheten är aktiv, och gnistbilden är lätt att avläsa visuellt för snabb bedömning.Specifikationer:
- Mått (huvudenhet): 135 × 125 × 120 mm
- Strömförsörjning: Nätadapter DC 12V / 2A
- DC 12V via startkablar
- Varvtalsområde: 200–9000 RPM
- Display: LCD-skärm
Innehåll:
- 1 × Tändstiftstestare
- 1 × Nätadapter
- 1 × Startkabelset (DC)
- 1 × US till EU kontaktadapter
- 1 × Användarmanual (7 språk)
-
Fråga om produkt
Du får snabbast svar genom informationen i våra guider. Vi uppdaterar dem ständigt för att du skall få snabbast och bästa support.
-
Recensioner
Bli först med att recensera denna produkt!
Din recension:
För att skicka en recension måste du vara inloggad.